48 Saat içinde İnternet Kesilebilir !

Alan isimlerinin ve IP adreslerinin kayıtlarının tutulmasından sorumlu olan İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) alan adı sisteminni (DNS) ve İnternet adres defterlerini korumaya yardımcı olan şifreleme anahtarını değiştirecek. İletişim Düzenleme Kurumuna göre (CRA) yapılan işlem güvenli, kararlı ve esnek bir DNS sağlamak için önemli bir önlem.

Sputnik’in haberine göre kurum tarafından yapılan açıklamada, “Daha da açıklığa kavuşturmak gerekirse, ağ operatörleri veya İnternet Servis Sağlayıcıları (ISPs) bu değişiklik için hazırlanmamışsa, bu durumdan bazı internet kullanıcıları etkilenebilir. Ancak, bu etki uygun sistem güvenlik uzantılarını etkinleştirerek önlenebilir.

Mobil Analiz Grubu’ndan analist Eldar Murtazin, önümüzdeki 48 saat içerisinde internet kullanıcılarının bazı problemlerle karşılaşabileceğini belirtti. Söz konusu sorunlar, kendisini bazı sitelere ulaşamama veya internet hızında yaşanan düşüş şeklinde gösterebilir. Eski bir sağlayıcı kullanan internet kullanıcıların ise sorunla karşılaşma ihtimallerinin daha yüksek olduğu belirtildi.

Kaynak => Ve Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir