BİLGİSAYAR KURULUMU

Bilgisayar Kurulumu

Günümüzde bilgisayarlar evlerimizde kullanılmakta, işimizde işimizi kolaylaştırmakta ve birçok alanda kullanılmaktadır. Neredeyse her evde bir bilgisayar bulunmaktadır. Her alanda bilgisayarlar çokça kullanılmaktadır. Bilgisayar almayı tercih ederken insanlar marka bilgisayar ile parça halinde alınıp toplamak sureti ile bilgisayar almak arasında çelişki içinde kalır. Çünkü alının parçaları birleştirmek oldukça zor veya dikkat isteyen bir iştir. Bununla beraber hazır kurulu bilgisayar almanın da dezavantajı bulunmaktadır. Bu dezavantajın başında hazır bilgisayarın içindeki özellikleri kabul etmek zorunda kalırsınız. Bilgisayar içinde birçok parçalar bulunmakta ve hepsi bir uyum içinde çalışmak zorundadır. Tercih ettiğiniz hazır bilgisayarlar da ekran kartı, işlemci, hard disk gibi birçok parçaları olduğu gibi kabul etmiş olursunuz. Hazır aldığınız bilgisayarlar size istediğiniz performansı vermez ve daha sonra aldığınıza pişman olabilirsiniz.

Bilgisayar Parçaları Nelerden Oluşur?

Bilgisayarı parça parça satın alarak kendi kendinize de kurabilirsiniz. Bilgisayar da en önemli parçalar işlemci, ana kart, bellek (RAM), Ekran (grafik) kartı, CD sürücü, bilgisayar kasası, güç kaynağı, bilgisayar ekranı, hoparlör, klavye ve fare (mouse) olarak verebiliriz. Monitör ebatları tercihen büyük veya geniş olarak seçebilirsiniz. Ana kartı tercih ederken ekran kartı içinde olan kartı alarak ekran kartını ayrıca almayabilirsiniz. Ancak oyun için satın alınacak bilgisayarlar haricen ekran kartı almak gereklidir. Bilgisayarın özellikleri ne kadar artarsa güç kaynağı da bir o kadar güçlü olmalıdır. Genellikle bilgisayar kasaları içinde güç kaynağı ile beraber verilmektedir. Bu yüzden güç kaynağını ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanız gereklidir. Bütün parçaları birleştirme işleminden sonra bağlantı ayarlamaları yapılmalıdır. Fiziksel olarak toplanan bilgisayarınızı kullanabilmek için ise yazılım programı yüklenmesi ve programında ayarlanması gereklidir.

Bahsettiğimiz bütün bu işlemlerle uğraşmak bilgisayar kurulumu hakkında bilgi sahibi olmayan kullanıcılar için imkansızdır. Bilgisayarı toplamak ve kurulumunu yapmak uzman kişiler tarafından yapılaması önemlidir. Aksi takdirde kurulum esnasında hiç kullanmadan almış olduğunuz parçalara zarar verebilirsiniz. Bilgisayar kurulum hizmeti firmamızın uzman personelleri ile kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Firmamız fiziksel olarak bilgisayarınızı hazır hale getirir. Bilgisayarınızın kablo bağlantılarını yapmaktadır. Bilgisayarınıza ilgili programları ve görüntü ayarlarınızı kullanıma hazır hale getirip size teslim etmektedir. Firmamız bütün bu hizmetleri yerinde verebilmektedir. Firmamız bilgisayarınızı ister iş yerinizde, ister evinizde yerinde kurulum hizmeti ile sunmaktadır. Kurulum sonrasında yaşayacak olduğunuz tüm sorunlarınıza çözüm bulmaktan mutluluk duyarız.

Teklif Al