DONANIM TAMİRİ

Donanım Tamiri

Bilgisayarınızın gözle görebildiğiniz sorunları ve elle tutabildiğiniz elementlere verilen isme donanım denmektedir. Ekran, klavye ve fare gibi donanımlar mevcuttur. Bunlar bilgisayarın dışında olduğu gibi içini kapsayan donanımlar da mevcuttur. Kasanın içinde bulunan donanımlar ise işlemci, ana kart ve dahili depolama ismi verilir. Bilgisayarın donanımını çalışması haline getirmek için yazılım adı verilir. Yazılım ve donanım arasında ki fark ise yazılım işlemler sırasında çalışması sağlar donanım ise yazılım sayesinde çalışma görevi uygular. Donanım çeşitleri ise iç donanım ve dış donanım olmak üzere 2 gruba ayrılırlar.

Kasanın içinde bulunan görevleri tamamlayan iç donanım, kasanın dışındaki görevleri kullanmak ise dış donanımdır. Donanım sadece bilgisayarı desteklemekle kalmaz, çamaşır makinası, bulaşık makinası, fırın ve buzdolabı gibi tüm bu parçaların çalışmasında görev oynar. İç donanım dediğimiz sistemlerin parçaları anakart, işlemci, Ram, ekran ve ses kartı ve modemi kapsayan içeriklerdir. Dış donanım dediğimiz parçalar ise yani bilgisayarın dışında bulunan aletler klavye, fare yazıcı, ses için hoparlör, kulaklık, kasa yani monitör ve yazıcı tarayıcı gibi dış donanımların parçaları içerisinde yer alır. Kullanmış olduğumuz kasalı bilgisayarlar, laptoplar, diz üstü bilgisayarlar, telefonlar, tabletler yani kısacası ihtiyacımız olan teknolojik aletlerin her birinde donanım mevcuttur. Donanım olmadığı zaman çalışma görevi olmaz. Donanım sayesinde çalışma görevi olmaktadır.

Servis ve Hizmet Anlayışımız

Hepimizin bildiği kadarıyla artık günümüzde bir çok insanda ve evlerde teknolojik aletler mevcuttur. Günümüzde bunlar büyük bir öneme sahip olurken donanımsal sistemler de bir o kadar önem taşımaktadır. Biliriz ki eskiden kasalı bilgisayarlar ve tuşlu telefonlar vardı. Şimdi ise teknolojinin ilerlemesi ile birlikte hem daha rahat hem de daha kullanışlı hale gelmesi için yeni ürünler üretildi. Bunlar sayesinde hayatımız kolaylaşıyor ve işlemlerimizi görevlerimizi tamamlayabiliyoruz. Peki gelelim bunların tamiri ve sorunlarında ne yapmamız gerektiğine; ilk önce ister bilgisayar ister telefonunuz bozulsun kendi başınıza sorunu çözmemeniz gerektiği oldukça önemlidir. Çünkü bilinmeyen bilgi karşılığında daha sonra oluşabilecek sorunlar isin içinden çıkılmaz hale gelir. Eğer yeterli bilgiye sahipsek çözüm üretebiliriz. Ancak bilgi sahibi olmakta bazen yetmiyor. Donanım ve yazılım detaylı bir sistem olduğu için bir uzman ekip yardımı ile sorunu kısa sürede çözebiliriz. Profesyonel ekipler sayesinde oluşan sorunlar kısa süre içinde çözülmektedir.

Teklif Al