VİRÜS TEMİZLEME

Virüs Temizleme

Teknolojinin gelişmesi ile artık her evde teknolojik ürünler kullanılmaktadır. Her evde fotoğraf makinası, tablet, bilgisayar gibi birçok teknolojik aletler kullanılmaktadır. Bu aletler ise hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Örneğin yıllar boyunca çekmiş olduğunuz fotoğraflarınızı kâğıt halinde saklamak hep yer kaplaması bakımından, hem zamanla kâğıt çeşitli etkenlerle zarar görmesi açısından artık tercih edilmemektedir. Bunun gibi birçok şeylerimizi elektronik ortamda yapmaktayız.
Günümüzde bilgisayarlar, hafıza depoları gibi kişisel verilerimizin bulunduğu cihazlar çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu cihazların güvenliği çok önemlidir. Özellikle iş çevresi, resmi kurumlar için en önemli sermayenin bilgi olduğu günümüzde kullandığımız bilgisayarların güvenliği çok önemlidir. İnternet ortamında birçok faydalı bilgi ve belgelere ulaşmaktayız.

İnternet ortamızda dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de, kötü niyetli insanların bilgisayarınızdaki belgelerinize zarar vermesi veya bilgilerinizi çalabilmektedir. Bu durum zararlı yazılımlar ile olmaktadır. Bu zararlı yazılımlara virüs, trojen, Truva atı gibi çeşitli isimler verilmektedir. Özellikle ülkemizde yeteri derecede bilgisayar ve internet bilgisi olmayan bilgisayar kullanıcıları vardır. Kullanıcıların çoğu başlarına bir sıkıntı gelmeden bu tür zararlı yazılımlardan haberi olmamaktadır.

Virüs Temizleme ile Zararlı Yazılımlardan Kurtulmak

Bilgisayar gibi teknolojik aletlerinizi virüslerden korumak ve kurtarmak için anti virüs programları yani virüs temizleme programları geliştirilmektedir. Virüsler ne kadar çok arttıkça, anti virüsler de o kadar artmakta ve güncellenmektedir. Kötü niyetli insanlar sürekli olarak elektronik ortamda saldırı yaparak zayıf noktadan bilgisayarınıza girerek zarar vermektedir. Bu tip yazılımların bilgisayara izinsiz girişlerini engellemek için anti virüs programları geliştirilmektedir. Bilgisayarınıza virüs bulaşmadan yapmanız gereken anti virüs, internet güvenlik programı veya bunun gibi güvenlik programları edinmelisiniz.

Teknolojik Cihazların Hayatımızdaki Yeri

Virüs bulaşmış bilgisayara ilk akla gelen yöntem bilgisayarınızı çalışan en iyi zamana geri almaktır. Bu şekilde bilgisayarınız tüm aktif virüsleri pasif duruma getirir. Ancak tekrar o virüs ile ilgili yapacağınız işlemde yeniden aktif olacaktır. İkinci aşamada virüs temizleme işlemi yapmanız gerekecektir. Virüs temizlemek için piyasada adını duyulmuş, kaliteli ve sürekli kendini yenileyen anti virüs programları kullanmalısınız. Bu anti virüs programlarını bilgisayarınıza kurarak tarama yapılıp varsa bilgisayarınızdaki zararlı yazılımları bulup temizleyecektir. Yüklediğiniz anti virüs sayesinde daha sonradan virüs veya zararlı yazılımların bilgisayarınıza girmesini de önlemiş olacaksınız.

Teklif Al